ROPS Kraków wśród finalistów prestiżowego RegioStars 2016

Kategoria: Wydarzenia Dodane: 8.07.2016

Z radością informujemy, że projekt "Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej", realizowany przez ROPS w Krakowie, znalazł się wśród finalistów konkursu RegioStars 2016!

Różnorodność i innowacyjność działań Projektu Akademia Rozwoju Ekonomii Społecznej została dostrzeżona w tym prestiżowym konkursie w kategorii „Wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu”.

Konkurs RegioStars organizowany jest przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej w ramach corocznego Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

Celem konkursu jest identyfikacja dobrych praktyk w obszarze rozwoju regionalnego oraz wyróżnienie oryginalnych i innowacyjnych projektów, które mogą być atrakcyjne i inspirujące dla innych regionów.

Nagrody w roku 2016 są przyznawane w pięciu kategoriach:

  1. Inteligentny wzrost;
  2. Zrównoważony wzrost;
  3. Wzrost sprzyjający włączeniu społecznemu;
  4. CityStar;
  5. Efektywne zarządzanie.

Ceremonia rozdania nagród RegioStars odbędzie się 11 października 2016 r. w Brukseli, tradycyjnie podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast. Do udziału w ceremonii zaproszona została Wioletta Wilimska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie.

Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają puchar RegioStars oraz certyfikat, który będzie wręczony przez Komisarz ds. Polityki Regionalnej – Corinę Creţu oraz przewodniczącego jury RegioStars. Ponadto, dla każdego wybranego projektu zostanie wyprodukowany krótki film, który będzie opublikowany w Internecie, a następnie rozpropagowany w mediach społecznościowych. Wyniki będą również opublikowane w broszurze wydawanej przez Komisję Europejską, a także zamieszczone na stronie Inforegio w internetowej bazie najlepszych praktyk.

 

Udostępnij stronę