Cykl szkoleniowy - "Skuteczne zarządzanie NGO" [Kraków / MOWES]

Dodane: 26.04.2019

Fundacja GAP zaprasza na bezpłatny cykl szkoleń realizowanych w ramach projektu MOWES pt.: „Skuteczne zarządzanie podmiotem ekonomii społecznej”. Podczas 4 szkoleń dowiesz się m.in.: jak prowadzić finanse organizacji pozarządowej, jakie umowy podpisywać z wykonawcami działań NGO, jak zbudować zespół współpracowników, czy w końcu jak zaplanować działania fundraisingowe w organizacji. Cykl odbędzie się w Krakowie między 14 maja i 4 czerwca.

Harmonogram i adresaci

Cykl obejmie cztery spotkania:

14.05.2019 r. w godz. 9.30-16.00 – Zespół siłą organizacji, czyli o budowaniu zespołu;

21.05.2019 r. w godz. 9.30-16.00 – Prawne aspekty funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej;

28.05.2019 r. w godz. 9.30 – 16.00 – Fundraising w organizacji pozarządowej;

04.06.2019 r. w godz. 9.30-16.00 – Finanse i rachunkowość w podmiotach ekonomii społecznej.

Szkolenia adresowane są do organizacji pozarządowych z Krakowa oraz powiatów: bocheńskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, proszowickiego i wielickiego. Wszystkie wydarzenia w ramach cyklu będą się odbywać w Centrum Obywatelskim w Krakowie (ul. Reymonta 20, w budynku Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, wejście LE od strony Parku Jordana, I piętro, sala 1w040). Zapraszamy do współpracy także podmioty działające w formie CIS-ów, KIS-ów, ZAZ-ów oraz WTZ-ów.

Zapisy

Na szkolenie obowiązują zapisy. Jedna organizacja może zgłosić do udziału w cyklu maksymalnie 2 osoby. Dodatkowo, zapis na cykl szkoleniowy oznacza deklarację udziału we wszystkich 4 spotkaniach w ramach cyklu stałej liczby osób, ale osoby delegowane przez podmiot mogą się zmieniać.

Na zgłoszenia czekamy do 6.05.2019 r.!

Aby zapisać się na szkolenie należy wykonać wszystkie trzy opisane poniżej kroki:

Przesłać zgłoszenie dostępne pod adresem https://forms.gle/fhQUAanp3RTs5Fax9
Wypełnić formularz zgłoszeniowy zgodnie z poniższymi informacjami:
a) dla organizacji objętych wsparciem MOWES (korzystających już z doradztwa lub szkoleń) uproszczony formularz dostępny jest pod adresem:

es.malopolska.pl/fileadmin/Regulamin_KOM_zad6/190416_KOM_Zal_1a_Formularz_rekrut_dane_PES_z_projektu_NOWY_cykl-2-1.docx

b) dla organizacji, które nie rekrutowały się dotychczas do projektuMOWES pełny formularz dostępny jest pod adresem:

es.malopolska.pl/fileadmin/Regulamin_KOM_zad6/190416_KOM_Zal_1b_Formularz_rekrut_dane_PESspoza_projektu_NOWY_cykl-2-1.docx

Przesłać skan uzupełnionych i podpisanych dokumentów na adres *mowes@fundacjagap.pl* w terminie do 6 maja 2019 r.
UWAGA! Formularz zgłoszeniowy musi zostać podpisany przez osoby uprawnione do reprezentowania organizacji zgodnie z danymi widniejącymi w KRS.

Spełnienie wszystkich powyższych formalności jest warunkiem udziału w cyklu szkoleniowym. *Po zakończeniu rekrutacji (6.05). przekażemy zgłoszonym organizacjom informację na temat zakwalifikowania się do udziału w cyklu szkoleniowym lub nie. W przypadku dużej liczby chętnych o udziale w cyklu* decydować będzie kompletność dokumentacji oraz ocena motywacji i wpływu szkoleń na rozwój organizacji (na podstawie formularza zgłoszeniowego).

Liczba miejsc na szkolenia jest ograniczona. Pełny regulamin udziału w szkoleniach MOWES dostępny jest pod adresem:

es.malopolska.pl/fileadmin/Regulamin_KOM_zad6/180104_KOM_Regulamin_Szkolen_od_2018_na_www.pdf

Wszelkie załączniki, o których mowa w powyższym regulaminie można znaleźć pod adresem: http://es.malopolska.pl/owesy/subregion-krakowski/szkolenia-doradztwo-uslugi/

W przypadku pytań prosimy o kontakt mailowy (mowes@fundacjagap.pl), telefoniczny: 12 423 76 05 w. 22 lub osobisty w siedzibie Fundacji GAP (ul. Bandurskiego 58/11, Kraków). W razie problemów służymy pomocą przy wypełnieniu dokumentacji.

Zakres tematyczny szkoleń:

14.05.2019 r. - Zespół siłą organizacji, czyli o budowaniu zespołu - uczestnicy poznają style komunikacji, co to jest komunikacja (nadawca-odbiorca-komunikat)? Jakie są style komunikacji, i w którym ja się odnajduję? Uwarunkowania zarządzania zasobami ludzkimi, czyli jakie są moje mocne strony i jakie widzę mocne strony u osób z mojego zespołu? Jaka powinna być procedura doboru pracowników/współpracowników/wolontariuszy? Ja lider-społecznik, kiedy pomagam a kiedy "atakuję"? Co mnie inspiruje do działania? Co inspiruje moich współpracowników?

Wiedza zdobyta podczas szkolenia poprawi efektywność pracy zespołowej w organizacji pozarządowej.

21.05.2019 r. - Prawne aspekty funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej - celem szkolenia jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat form prawnych w jakich mogą działać PES-y, ze szczególnym uwzględnieniem stowarzyszeń, fundacji i spółek non profit, rodzajów prowadzonej przez nie działalności (statutowa odpłatna i nieodpłatna oraz gospodarcza), podstaw i zasad odpowiedzialności członków organów zarządzających, rodzaju zawieranych w działalności PES umów. Omówione zostaną także kwestie związane ze zgłaszaniem zmian danych podmiotu do Krajowego Rejestru Sądowego, jak również zakres stosowania RODO w NGO.

28.05.2019 r. – Fundraising w organizacjach pozarządowych - Uczestnicy szkolenia poznają zasady planowania i realizacji kampanii zbierania funduszy. Nauczą się pozyskiwać sponsorów w środowisku lokalnym oraz budowania z nimi trwałych i etycznych relacji opartych na obustronnym zaangażowaniu. Dowiedzą się także, w jaki sposób komunikować się z firmami (telefon, rozmowa, korespondencja), poznają najlepsze wzory współpracy ze sponsorami oraz nauczą się zasad konstruowania dobrych ofert. Na szkoleniu zaprezentowane zostaną również narzędzia do wzmacniania relacji z darczyńcami.

04.06.2019 r. - Finanse i rachunkowość w podmiotach ekonomii społecznej– celem szkolenia jest poszerzenie wiedzy uczestników w obszarze działalności nieodpłatnej, odpłatnej i gospodarczej w ujęciu księgowym. Uczestnicy poznają obowiązki jakie wiążą się z prowadzeniem ewidencji księgowych, poznają zasady tworzenia planu kont i dokonywania zapisów księgowych, a także zdobędą wiedzę na temat obowiązków sprawozdawczych organizacji pozarządowej.

Szkolenie organizowane jest przez Fundację Gospodarki i Administracji Publicznej w ramach projektu „MOWES - Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Krakowski Obszar Metropolitalny” realizowanego w Osi Priorytetowej 9, Działania 9.3, Poddziałania A, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udostępnij stronę