Małopolskie WTZ pomagają medykom walczyć z epidemią

Kategoria: Aktualności Dodane: 1.04.2020

Fundacja Inteligentna Małopolska dzięki wsparciu patronackiemu Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz FabLab Małopolska od miesiąca wspiera regionalne oddziały szpitalne i medyczne w dobie rozwijającej się epidemii koronawirusa COVID-19 poprzez doposażenie służb medycznych w maseczki i przyłbice ochronne w ramach przedsięwzięcia pn. „Przyłbice i maseczki”. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie przyłączył się do tej akcji.

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii zajęcia w warsztatach terapii zajęciowej decyzją Wojewody Małopolskiego zostały zawieszone, ale ich pracownicy nie chcieli pozostać bierni w obliczu tej trudnej sytuacji. Na apel ROPS w Krakowie chętnie włączyli się do akcji „Przyłbice i maseczki”. Teraz pomagają tym, którzy na co dzień dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, a obecnie potrzebują naszego wsparcia.

Maseczki szyte przez WTZ wykonane są z bawełny, według szablonu opracowanego przez pracownię FabLab, zaakceptowanego przez środowisko medyczne. Maseczki mają opcję zastosowania w nich dodatkowego filtru. Są wielorazowego użytku, można je sterylizować. Trafiają m.in. do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, czy szpitali powiatowych w Wadowicach, Brzesku i Bochni.

Dziękujemy WTZ Stowarzyszenia „Ognisko” w Pobiedniku Małym, WTZ w Lgocie Wolbromskiej przy Polskim Stowarzyszeniu Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, WTZ w Olkuszu Stowarzyszenia Otwartych Serc Aktywnych Kobiet oraz WTZ Klika w Krakowie za ich postawę!

 

Informacje o akcji „Przyłbice i maseczki” przeczytać można na stronie:

https://www.fablabmalopolska.pl/razem-wspieramy-malopolskich-lekarzy---akcja-przylbice-i-maseczki-%28aktualizacja%29

Udostępnij stronę